Jste zde: Úvodní strana > Informace a dokumenty > Novinky > Brněnští studenti se stali vítězi ...

Brněnští studenti se stali vítězi soutěže Navrhni projekt

26.01.2017: Soutěž „Navrhni projekt“, kterou pro studenty středních škol již popáté uspořádalo Ministerstvo pro místní rozvoj, již zná svého vítěze. Ze 42 přihlášených prací z celé České republiky vybrala odborná porota v celostátním finále návrh na vznik centra vzdělávání v Brně.
Autoři vítězného projektu, studenti prvního ročníku z Gymnázia Globe a Střední školy KNIH v Brně, uspěli s ideou tvorby prostředí pro celoživotní vzdělávání. Přízeň poroty si zástupce týmu kromě originálního nápadu získal i prezentací a přednesem.
 
„Vítězný projekt vznikl na základě osobní motivace a studenti v něm zahrnuli mnoho důležitých parametrů, které mají klíčovou roli i při plánování a předkládání reálných projektů,“ ocenila vítěze soutěže během slavnostního vyhlášení Veronika Vároši, ředitelka odboru komunikace Ministerstva pro místní rozvoj.
 
Na druhém místě se umístily studentky z Gymnázia Prachatice s projektem zahrnujícím práci s duševně nemocnými lidmi formou umělecké terapie. Třetím oceněným projektem se stal návrh na realizaci bytů s asistenční službou pro seniory se zdravotním postižením zpracovaný studenty z Gymnázia Dr. Antona Randy v Jablonci nad Nisou. 
 
„Výběr nejlepšího projektu nebyl jednoduchý. Návrhy, které postoupily do celostátního kola, byly po všech stránkách detailně zpracované, realizovatelné a také dlouhodobě udržitelné. Studenti prokázali vynikající znalost dané problematiky a své návrhy konzultovali nejen s odborníky, ale také s předpokládanými uživateli navrhovaných projektů,“ vyzdvihla vysokou úroveň přihlášených projektů Vároši.
 
Poznámky pro média:
Cílem soutěže „Navrhni projekt“ je zábavnou a interaktivní formou seznámit mladé lidi s problematikou fondů EU a kohezní politiky. Dvou až pětičlenné týmy studentů a pedagogů středních škol si samy zvolily téma a navrhly, jak by se evropské finance daly využít k podpoře regionu, ve kterém žijí nebo studují. Autorům se v řadě případů podařilo přiblížit se kvalitou svých návrhů opravdovým projektovým žádostem. Všechny soutěžní projekty musely prokázat kritéria skutečných projektových žádostí o dotace. Soutěžící mohli podávat své návrhy od září do listopadu 2016, v prosinci probíhala v jednotlivých regionech výběrová kola, ze kterých vzešli finalisté.  Přihlášené projekty musely splnit podmínky podpory pro programové období 2014-2020 a mohly se týkat např. podnikání, dopravy, životního prostředí či dalších skutečných oblastí podpory v jednom či více regionech ČR.      


Kontakty pro média:
Veronika Vároši
Ředitelka odboru komunikace MMR
E-mail: veronika.varosi@mmr.cz

Kategorie:

NOK, 2014–2020