Den otevřených dveří světa filmu

Den otevřených dveří světa filmu

Typ akce: Ostatní
Termín konání: 7. 9. 2019 10:00 - 17:30 Přidat do svého kalendáře
Adresa místa konání: Filmová 689, 760 01 Zlín
Uzávěrka přihlášek: 5. 9. 2019 23:55

Fotodokumentace z akce ZDE

Fotokoutek ZDE


Zlín je městem filmu. V areálu filmových areálů vznikla s podporou fondů EU unikátní filmová multimediální expozice, jejíž součástí jsou i kreativní dílny zabezpečující interaktivitu celé expozice. Expozice prezentuje vznik filmařiny ve Zlíně a filmovou techniku, animovaný film, ukázky animačních pracovišť a mnoho dalšího a jedná se o unikátní sbírku svého druhu.

Na co se můžete těšit?
Do areálu Filmového uzlu bude v průběhu celé akce volný vstup bez nutnosti předchozí registrace. U jednotlivých expozic budou umístěny informační panely.

Připraveno je také 5 komentovaných prohlídek, které povedou vždy dva lektoři. Jedna exkurze trvá 60 minut a z kapacitních důvodů je nutné se předem registrovat. Vstup na exkurze je povolen osobám starším 6 let.

Láká vás tvorba animací? Pak jsou právě vám určeny 4 workshopy zaměřené na toto téma, které povedou vždy dva lektoři. Jeden workshop trvá 90 minut a z kapacitních důvodů je nutné se předem registrace  zde. V rámci rezervačního systému lze zamluvit pouze stanoviště, kde je maximální kapacita 4 osoby na stanoviště. Pro animační workshop je možné přinést si vlastní rekvizity.

Prezentace dalších projektů: Evropské fondy pomáhají i na jiných místech. Na akci vám představíme jiné úspěšné projekty, které zlepšily kvalitu života ve Zlínském kraji. Těšit se můžete na stánek Kamarád Nenuda, který bude mít připravený bohatý program především pro děti nebo na Tyfloservis, kde si můžete vyzkoušet, jak se žije nevidomým kolem nás. Pokud vás zaujala problematika filmu, zastavit se můžete také u stánku střední školy Creativ Hill College, která také sídlí ve Filmový ateliérech.


Aktivity pro děti i dospělé: Po celý den se budete moci zapojit do aktivit a soutěží o drobné ceny. Po celý den je pro vás připraven doprovodný program v podobě vystoupení Harfistek ze Zlína nebo Bartošova dětského souboru a mnohé další.  

Parkování: možnost využít parkoviště u Filmových ateliérů (kapacita omezen). Do Filmového uzlu z centra Zlína se také dostanete MHD a to linkou 31 (každých 30 minut). Jízdní řád naleznete zde.


Kontaktní osoba: Nikola Sentlová, Nikola.Sentlova@mmr.cz, 734790580

 

Ostatní dny otevřených dveří
 

©2024 Ministerstvo pro místní rozvoj ČR, všechna práva vyhrazena