Den otevřených dveří na Dětském ranči Hlučín

Den otevřených dveří na Dětském ranči Hlučín

Typ akce: Ostatní
Termín konání: 21. 9. 2019 10:00 - 17:00 Přidat do svého kalendáře
Adresa místa konání: Dětský ranč Hlučín, Celní 1996/10b, Hlučín
 

ZDE naleznete fotodokumentaci z akce

Dětský ranč Hlučín je světově unikátní hipoterapeuticko-sportovní centrum nacházející se v příjemném prostředí břehu Hlučínského jezera. Jezdectví je sport, díky kterému se mohou setkávat zdravotně znevýhodněné děti se zdravými a vzájemně se tak obohacovat. Také nově zbudované integrované hřiště slouží zdravým i handicapovaným dětem současně. Aktivity Dětského ranče nejen pomáhají, ale také zabaví. Smysluplné využití volného času je navíc nejlepší protidrogovou a kriminální prevencí mladistvých.

Na co se můžete těšit?
V rámci Dne otevřených dveří se budete moci zdarma svézt na koni, krmit venkovská zvířata v Dětské rehabilitační zoo a shlédnout jezdecké exhibice – akrobacie na koních (paravoltiž), parkur a westernové ukázky. Připraveny jsou ukázky canisterapie a workshop s pejsky. V rámci bohatého doprovodného programu vystoupí bubenická skupina RYTMY, tanečník Patrick Ulman - finalista Talent mánie a představitel TV pořadu pro děti „Rytmix" a duo Milan Cyrus & Ladislav Kokeš.

Prezentace dalších projektů: Evropské fondy pomáhají i na jiných místech. Na akci vám představíme další úspěšné projekty, které zlepšily kvalitu života v Moravskoslezském kraji. Těšit se můžete na kreativní tvořivé sady výrobního družstva Krabičky v. d. a na ochutnávky zdarma od Mlékárny Kunín a.s. a tyčinek Havlík Opal s.r.o.

Aktivity pro děti i dospělé: Po celý den se budete moci zapojit do aktivit a soutěží o drobné ceny. Užít si můžete např. malování na obličej, fotokoutek nebo malování sádrových odlitků se zvířecími motivy. A každou hodinu budeme losovat výherce cen v rámci soutěže „o nejoblíbenější projekt“. 

Kontaktní osoba: Magdalena Žáková, magdalena.zakova@mmr.cz, 739 385 180

 

©2024 Ministerstvo pro místní rozvoj ČR, všechna práva vyhrazena