Den otevřených dveří s vědou a poznáním

Den otevřených dveří s vědou a poznáním

Typ akce: Ostatní
Termín konání: 7. 9. 2019 9:30 - 17:00 Přidat do svého kalendáře
Adresa místa konání: Rozárium, 17 listopadu, Olomouc 
Uzávěrka přihlášek: 5. 9. 2019 23:55

Fotodokumentace z akce zde
Fotokoutek zde 

V rámci Dne otevřených dveří Vám představíme katedru optiky Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého, Pevnost poznání a Rozárium.Olomouc je odjakživa univerzitním městem spojujícím vědu a poznání. Fondy EU podpořily vznik špičkové výzkumné infrastruktury a také muzea, které lidem přibližuje vědu formou interaktivních expozic. Fondy EU se také podílely na rehabilitaci architektonicky významného parku Rozária.

Na co se můžete těšit?

Vědci z katedry optiky Vám na exkurzích ukáží svou práci a vybavení, které mají díky podpoře z fondů EU. Z kapacitních důvodů je nutná předchozí registrace.

Na Pevnosti poznání si budete moci prohlédnout exponáty, a zároveň zde budou pro děti připravené zajímavé aktivity. Z kapacitních důvodů je nutná předchozí registrace.

V areálu Rozária pak na Vás čeká bohatý doprovodný program. Např. vystoupí vicemistryně světa 2018 z Aerobik klubu a skupina bojového umění Wushu Olomouc. Budete si moci také prohlédnout historický kočár z Muzea kočárů v Čechách pod Kosířem, či dát si skvělou kávu z kavárny Naše Café a další.

Prezentace dalších projektů: Evropské fondy pomáhají i na jiných místech. Na akci vám představíme jiné úspěšné projekty, které zlepšily kvalitu života v Olomouckém kraji.

Aktivity pro děti i dospělé: Po celý den se budete moci zapojit do aktivit a soutěží o drobné ceny. 

Kontakní osoba: Radovan Dluhy-Smith, Radovan.Dluhy-Smith@mmr.cz, tel: 731648053


 

Ostatní dny otevřených dveří

Po přihlášení můžete přihlásit další účastníky po obnovení stránky (např. klávesou F5).

©2024 Ministerstvo pro místní rozvoj ČR, všechna práva vyhrazena