Den otevřených dveří se záchranáři v Jihlavě

Den otevřených dveří se záchranáři v Jihlavě

Typ akce: Akce pro veřejnost
Termín konání: 11. 6. 2022 10:00 - 17:00 Přidat do svého kalendáře
Adresa místa konání: Vzdělávací a výcvikové středisko ZZS Kraje Vysočina
Vrchlického 61, 586 01 JihlavaZajímá Vás, jak vypadá výcvik záchranářů a jak spolupracují složky Integrovaného záchranného systému (IZS) v případě nehody? Chcete si vyzkoušet nácvik reálné situace a zjistit, jak se při zásahu cítí pacient, ale i záchranář?

Staňte se na den záchranářem a přijďte se podívat na nové Vzdělávací a výcvikové středisko Zdravotnické záchranné služby Kraje Vysočina, kde toto vše můžete zažít.

V průběhu celého dne bude uvnitř střediska probíhat několik ukázek první pomoci, záchrany pacienta a ukázky vozů ZZS a IZS. Budete si moci prohlédnout simulátor vrtulníku, vyzkoušet oblek biohazard týmu a abyste o nic nepřišli, budou ukázky z jednotlivých stanovišť promítány na TV přímo v dané místnosti i v přednáškovém sále.

Kromě toho představí svou činnost a ukázky také Policie ČR. Můžete si zkusit práci dopravního policisty, simulační brýle nebo vidět ukázku s policejním psovodem.

A na co dalšího se můžete těšit? Po celý den se budete moci zapojit do aktivit a soutěží o drobné ceny. Děti mohou dovádět v rámci animačních programů s Milanem Řezníčkem a k dispozici bude také malování na obličej nebo fotokoutek.

Akce je zdarma!

Na prohlídky Vzdělávacího a výcvikového střediska Zdravotnické záchranné služby Kraje Vysočina není nutná předchozí registrace!

Kontaktní osoba: Lenka Marečková, Eurocentrum Jihlava, tel.: 731 432 542, e-mail: lenka.mareckova@mmr.cz 

Připojené soubory

©2022 Ministerstvo pro místní rozvoj ČR, všechna práva vyhrazena