Den otevřených dveří se záchranáři v Jihlavě

Den otevřených dveří se záchranáři v Jihlavě

Typ akce: Akce pro veřejnost
Termín konání: 11. 6. 2022 10:00 - 17:00 Přidat do svého kalendáře
Adresa místa konání: Vzdělávací a výcvikové středisko ZZS Kraje Vysočina
Vrchlického 61, 586 01 JihlavaV rámci Dne otevřených dveří se záchranáři jsme Vás pozvali k návštěvě Vzdělávacího a výcvikového střediska Zdravotnické záchranné služby Kraje Vysočina. Na vlastní kůži jste tak mohli zažít, jak vypadá výcvik záchranářů a jak spolupracují složky Integrovaného záchranného systému (IZS) v případě nehody. Mohli jste si vyzkoušet nácvik reálné situace a zjistit, jak se při zásahu cítí pacient, ale i záchranář.

V průběhu celého dne probíhalo uvnitř střediska několik ukázek první pomoci, záchrany pacienta a ukázky vozů ZZS a IZS. Velkým lákadlem byl simulátor vrtulníku, ale také ukázka biohazard týmu a speciálního obleku.

Kromě toho představila svou činnost a ukázky také Policie ČR. Návštěvníci si mohli zkusit práci dopravního policisty, simulační brýle nebo vidět ukázku s policejním psovodem.

A jaký doprovodný program jsme pro Vás připravili? Po celý den jste se mohli zapojit do aktivit a soutěží o drobné ceny. Děti dováděly v rámci animačních programů s Milanem Řezníčkem a k dispozici bylo také malování na obličej nebo fotokoutek.

Kontaktní osoba: Lenka Marečková, Eurocentrum Jihlava, tel.: 731 432 542, e-mail: lenka.mareckova@mmr.cz 

Fotografie z akce naleznete na tomto odkazu - https://bit.ly/3Qi03FN 
Fotografie z fotokoutku naleznete na tomto odkazu - https://bit.ly/39skOxY 

Připojené soubory

©2023 Ministerstvo pro místní rozvoj ČR, všechna práva vyhrazena