Den otevřených dveří v Dopravním podniku města Pardubic

Den otevřených dveří v Dopravním podniku města Pardubic

Typ akce: Akce pro veřejnost
Termín konání: 14. 5. 2022 9:00 - 15:00 Přidat do svého kalendáře
Adresa místa konání: Dopravní podnik města Pardubic a.s., Teplého 2141, 530 02 Pardubice
Pozvali jsme Vás k návštěvě areálu Dopravního podniku města Pardubic a.s., který v letošním roce slaví výročí 70 let trolejbusové dopravy. Právě při této příležitosti otevřel své brány veřejnosti poprvé od roku 2017. Návštěvníci se mohli těšit na prohlídku samotné vozovny včetně jejího technického zázemí. Ke shlédnutí byly nejen tyto prostory, ale na místě byly také vystaveny historické i moderní vozy. Lákavou součástí programu byla vyhlídková jízda po městě a jeho přilehlém okolí.

Vozový park prošel v nedávné době velmi náročnou a nákladnou obměnou. Nákup nových autobusů a trolejbusů byl podpořen z fondů Evropské unie. Pozvali jsme Vás posoudit výsledek těchto změn. A troufáme si říct, že čas, jenž jste s námi strávili, stál určitě za to. 

Co vše bylo během dne možné navštívit?
V rámci komentované prohlídky byly otevřeny běžně nepřístupné části areálu vozovny. Návštěvníci tak mohli nahlédnout mimo jiné například do prostor údržby, myčky, lakovny či autoškoly. Jednotlivé skupinky provázel odborný personál, který rovněž zodpovídal případné dotazy. Prohlídky byly bez předchozí registrace. 

A jaký doprovodný program jsme pro Vás připravili?
Veškerý program v průběhu dne byl zdarma. Byl opravdu pestrý, však posuďte sami. 
Pro děti bylo připraveno množství aktivit na různých stanovištích, za které byly odměněny drobnými cenami. K dispozici byl také bezplatný fotokoutek, virtuální realita, výroba odznáčků nebo oblíbené malování na obličej. Návštěvníci si mohli vyzkoušet své řidičské umění na autodráze a děti mohli využít skákací hrad.

V průběhu celé akce byl zajištěn rovněž program na podiu. Živou hudbu pro nás připravila Žesťová harmonie ze Základní umělecké školy Havlíčkova 925 v Pardubicích. Odtud a také ze ZUŠ Slatiňany pochází také baletní soubor, který svým příspěvkem vyplnil další část programu. Vystoupení pro naše nejmenší v podobě autorské pohádky si připravila paní Markéta Havlová. Na své si přišli i milovníci kouzelnického umění v podání Wendy a Elišky.

Své služby na akci představil rovněž Centrum Kosatec, Euroregion Glacensis, program Interreg V-A CZ-PL, střediska Eurocentrum a Europe Direct Pardubice.

Hlavní kontaktní osoba: Jitka Malinská, DPMP a.s. (tel. 466 899 299, email jitkam@dpmp.cz)
Kontaktní osoba: Radka Kozlová, Eurocentrum Pardubice (tel. 739 682 806, email radka.kozlova@mmr.cz)

Areál byl přístupný po celou dobu akce. 

Fotografie z akce
naleznete na tomto odkazu -  https://bit.ly/3Nkip6L
Fotografie z fotokoutku naleznete na tomto odkazu - https://bit.ly/3PmX2n4

©2022 Ministerstvo pro místní rozvoj ČR, všechna práva vyhrazena