Den otevřených dveří v Zooparku Chomutov

Den otevřených dveří v Zooparku Chomutov

Typ akce: Akce pro veřejnost
Termín konání: 16. 9. 2023 10:00 - 17:00 Přidat do svého kalendáře
Adresa místa konání: Přemyslova 259, 430 01 Chomutov
Uzávěrka přihlášek: 15. 9. 2023 10:00

Dne 16.9.2023 jste se podívali do Zooparku v Chomutově, který je svou rozlohou největší zoo v republice. V zoo žije více než 160 druhů zvířat z palearktické oblasti, která zahrnuje Evropu, převážnou část Asie a část severní Afriky. Celá zoo je situována na 116 hektarech krásné přírody.
 
Po celém zooparku se nachází spoustu projektů, které byly spolufinancovány evropskými fondy. Jedná se například o revitalizaci Kamenného rybníka, který byl zcela vyčištěn a upraven pro přirozený život vodního ptactva, ošetření aleje památných Kaštanovníků setých, které jsou nejvýše položenými Kaštanovníky v Evropě nebo vybudování záchranné stanice pro handicapovaná zvířata.

Co vše jste mohli během dne zažít?
V rámci dne otevřených dveří bylo do zooparku vstupné za polovinu! Připravili jsme si pro Vás komentované prohlídky zoo, ale i komentované krmení zvířat. Dále se Vám představilo Sváťovo dividlo a kapela Máňa Trio. Doprovodný program se odehrával v dětské zoo. V rámci dne se také představila nezisková organizace RADKA Kadaň, Operační program Spravedlivá transformace a Životní prostředí.

Komentované prohlídky byly zdarma a byla nutná registrace předem! Registrované vstupenky si návštěvníci vyzvedli v areálu dětské zoo na stánku s výdejem vstupenek nejpozději 15 minut před zahájením prohlídky! Komentovaná prohlídka trvala 90 minut.

Každý návštěvník si mohl projít zoopark sám bez průvodce a zúčastnit se komentovaného krmení bez jakékoli registrace!

Kontaktní osoba: Petr Lúčka, Eurocentrum Ústí nad Labem (tel. 705 695 281, e-mail petr.lucka@mmr.cz)

Odkaz na fotografie z akce: 1url.cz/TuGzc 
Odkaz na fotografie z fotokoutku: 1url.cz/VuGzn

Připojené soubory

©2024 Ministerstvo pro místní rozvoj ČR, všechna práva vyhrazena