Den v Muzeu Alice G. Masarykové a Českého červeného kříže - Lány

Den v Muzeu Alice G. Masarykové a Českého červeného kříže - Lány

Typ akce: Akce pro veřejnost
Termín konání: 28. 10. 2023 10:00 - 16:00 Přidat do svého kalendáře
Adresa místa konání: Za Školou 200, 270 61 Lány
Víte, co spojuje osobnost Alice G. Masarykové a historii Českého červeného kříže? Přijďte to s námi zjistit do Muzea v Lánech!

🏛️ Muzeum Alice G. Masarykové a Českého červeného kříže
Toto muzeum je místem, kde dýchá historie, a to i díky ambiciózní rekonstrukci. Dům byl zbudován v roce 1928 na vlastní náklady Alice Masarykové pro místní pobočku Československého červeného kříže. Po několika dekádách využívání však nebyl v dobrém technickém stavu, a bylo ho tudíž nutné zrenovovat. K jeho záchraně přispěly i fondy Evropské unie, díky nimž byl tento historický skvost kompletně rekonstruován.

V červnu 2022 zde byla slavnostně otevřena unikátní expozice, kterou si budete moci během dne celou projít. Již po prvních krocích vstoupíte do historie a nahlédnete do života Alice Masarykové a fungování Červeného kříže. V přízemí objektu naleznete rekonstrukci Alicina bytu s autentickým nábytkem a dobovou čekárnu pro matky s dětmi. V prvním patře se pak blíže seznámíte s historií světového Červeného kříže s důrazem na období první světové války a válečných konfliktů.

Na co dalšího se můžete během dne těšit?

🌟 Virtuální realita: Prozkoumejte krásy naší republiky a zjistěte více o podpořených projektech ve vašem okolí během fascinujícího tříminutového virtuálního letu.

🌟 Tvořivé odpoledne pro všechny generace: Malí i velcí se mohou stát tvůrci vlastních uměleckých děl - vytvořte si své vlastní odznáčky. Kreativita není omezena věkem!

🌟 Zkouška znalostí o České republice: Projděte se slepou mapou a objevte tajemství naší krásné země.

🌟 Zábavně naučné kvízy: Chceme, aby se u nás bavili všichni. Proto jsme připravili zábavné kvízy, které přinášejí radost i nové znalosti, a to pro všechny generace.


Na akci se také dozvíte o tom, co dělá Eurocentrum Praha nebo kde všude pomáhá Integrovaný regionální operační program.

A co je na tom nejlepší? Celá akce je ZDARMA!

Přijďte za námi a ponořte se do atmosféry první republiky a historie, která nás formovala. Těšíme se na vás 28. října 2023 od 10 hodin. Nenechte si tuto jedinečnou příležitost ujít a staňte se na den součástí naší historie a kultury!

Kontaktní osoba: Annemarie Volinová, Eurocentrum Praha (tel.: 730 163 079, e-mail: annemarie.volinova@mmr.cz)
 

Připojené soubory

©2024 Ministerstvo pro místní rozvoj ČR, všechna práva vyhrazena