Putování po projektech: Čistírna odpadních vod v Krnově

Putování po projektech: Čistírna odpadních vod v Krnově

Typ akce: Akce pro veřejnost
Termín konání: 8. 12. 2022 14:00 - 15:30 Přidat do svého kalendáře
Adresa místa konání: Pod Cvilínem, 794 01 Krnov
Upřesnění místa / času konání: 14:00 ČOV - Pod Cvilínem, Krnov
Kapacita: 20 (zbývá volných míst: 12)

Zajímá Vás, jak probíhá proces čištění odpadních vod? Kam putuje městská voda poté, co opustí náš domov? Jak fungují procesy čištění odpadních vod, počínaje vstupem branami do ČOV a konče vypuštěním nezávadné vody do řeky? Přijměte naše pozvání k návštěvě městské čistírny odpadních vod v Krnově a dozvíte se více o nejnovějších metodách a postupech v oblasti čistírenství.

Čistírna odpadních vod je zařízením, do kterého by mnohé z nás možná nenapadlo zavítat. Často si totiž ani neuvědomujeme, že čištění odpadních vod se týká každého z nás. My si Vás dovolujeme na toto netradiční místo pozvat na komentovanou exkurzi. 

Kanalizační síť umožňuje odvedení odpadních vod od cca 95 % obyvatelstva. Městskou čistírnu odpadních vod v Krnově provozují Krnovské vodovody a kanalizace s.r.o.. Jedná se o mechanicko – biologickou ČOV. 

Čistírna odpadních vod prošla v letech 2010-2012 nákladnou modernizací, která byla podpořena z fondů EU částkou 110 820 231 Kč.

Doprava vlakem z Ostravy je možná na žel. st. Krnov, poté se lze dopravit MHD z nedaleké zastávky "Slévárna", bus č. 801. Výstupní zastávka je "Petrův důl". Ze zastávky je ČOV vzdálená 400 m.

Akce je ZDARMA. Kapacita je omezena, je nutné si proto rezervovat místo prostřednictvím registračního formuláře na konci této stránky. Délka exkurze je cca 1 - 1,5 hodiny.

Pokud se nebudete moci z jakéhokoliv důvodu zúčastnit, uvolněte prosím místo jiným zájemcům. Volejte na níže uvedený kontakt.

Kontaktní osoba: Magdalena Štefečková, tel: +420 739 385 180, email: magdalena.stefeckova@mmr.cz

Registrace

Jméno:
Příjmení:
Email:
Telefonní číslo :
Organizace :
Opište text z obrázku:

©2022 Ministerstvo pro místní rozvoj ČR, všechna práva vyhrazena