Vybudování jádra a realizace systému vzdělávání pro Středisko informací a vzdělávání v elektronickém zdravotnictví

Programové období: 2007-2013
Region: Hlavní město Praha
Evropský fond: ESF
Operační program: 17 OP Praha Adaptabilita
Příjemce: Fakultní Thomayerova nemocnice s poliklinikou
Registrační číslo: CZ.2.17/1.1.00/32244
Zahájení projektu: 1. 4. 2010
Ukončení projektu: 31. 3. 2012
Téma projektu: Zaměstnanost a sociální služby

Informace o projektu

Elektronické zdravotnictví (e-Health, e-zdravotnictví) je podle definice Evropské komise z dubna 2004, "aplikace informačních a komunikačních technologií napříč celým spektrem funkcí ovlivňujících zdraví a zdravotnictví". Tato oblast zahrnuje nástroje a řešení včetně produktů, systémů a služeb, jež jdou nad rámce běžných internetových aplikací. Vzhledem k tomu, že se nástroje a služby e-zdravotnictví rychle rozšiřují, rozhodla se Fakultní Thomayerova nemocnice s poliklinikou (dále FTNsP) požádat o podporu v programu OPPA hl.m. Prahy, Prioritní osa 1 "Podpora rozvoje znalostní ekonomiky" podporovaná aktivita "Rozvoj a realizace dalšího vzdělávání" se zaměřením na rozvoj a realizaci vzdělávacích programů v oblasti informačních a komunikačních technologií a s její pomocí připravit a provozovat ve FTNsP "Středisko informací a vzdělávání v elektronickém zdravotnictví". V projektu budou využity stávající elektronické nástroje a kapacity FTNsP a bude vypracován systém výuky, který bude podpořen formou e-learningových kurzů. V rámci projektu bude proškoleno 2800 osob - zaměstnanců FTNsP (lékaři, sestry, vysokoškolští zdravotničtí pracovníci nelékaři, řídící a administrativní zaměstnanci).
V projektu chceme dosáhnout toho, aby se tři pilotní kurzy staly jádrem pro vytvoření nového vzdělávacího programu, který postupně zahrne další vzdělávací okruhy e-zdravotnictví.
Pro každý realizovaný kurz bude zpracována metodika, texty kurzů, powerpointová prezentace, zkušební test, doporučené odkazy, literatura a linky. Kurzy budou postupně převedeny do e-learningové podoby, která dovolí uspořit čas kvalifikovaných odborníků především při přípravě nových zaměstnanců a budou přístupné na Intranetu i z domova či ubytovny. Frekventantům e-kurzů budou k dispozici e-školitelé. Absolventům kurzů budou uděleny certifikáty, které přinesou sestrám body do celoživotního vzdělávání. Po ukončení projektu budou kurzy zahrnuty do komplexního systému vzdělávání FTNsP.

Proplacené finanční prostředky

Výše dotace EU: 5 999 812,14 Kč
Veřejné zdroje ČR: 905 340,00 Kč
 
Celková částka: 6 905 152,00 Kč

©2025 Ministerstvo pro místní rozvoj ČR, všechna práva vyhrazena