Realizace školicího střediska Klastru OMNIPACK

Programové období: 2007-2013
Region: Kraj Vysočina
Evropský fond: ERDF
Operační program: 3 OP Podnikání a inovace
Příjemce: Klastr výrobců obalů, družstvo
Registrační číslo: CZ.1.03/5.2.00/11.00095
Zahájení projektu: 16. 6. 2008
Ukončení projektu: 29. 6. 2011
Téma projektu: Podpora podnikatelů

Informace o projektu

Cílem projektu je vybudování školicího střediska a jeho vybavení školicími pomůckami. Klastr výrobců obalů, družstvo koupí nemovitost v centru města Jihlava, kterou zrekonstruuje pro potřeby školicího centra, které bude využívat především pro vzdělávání a rozvoj zaměstnanců svých členů. Prostory školicího střediska budou kromě členů Klastru (35 společností) využívat pro vzdělávání a školení svých zaměstnanců i další podnikatelské subjekty z okolí Jihlavy (např. společnosti Swotes, Jihlavan aj.), společnosti, které jsou aktivními členy Hospodářské komory, HK Jihlava či Vysoká škola polytechnická v Jihlavě. Koupenou nemovitost o velikosti 2103 m2 Klastr OMNIPACK kompletně zrekonstruuje a vybaví školicími pomůckami.

Cílem Klastru je vybudovat špičkové zázemí pro školení a zvyšování kvalifikace zejména pracovníků odborných technických profesí zpracovatelského průmyslu a řemeslníků. Další školení budou zaměřena na tradiční oblasti vzdělávání. Cílovou skupinou plánovaných školení budou všechny kategorie zaměstnanců od dělnických profesí, přes administrativní pracovníky až po vedení společností.

Školicí středisko bude obsahovat několik typů výukových místností, které budou vybaveny školicími pomůckami, výukovými programy, audiovizuální technikou. Součástí školicího střediska tedy budou učebny pro efektivní výuku cizím jazykům, pro výuku počítačových dovedností, ale i učebny se speciálně vybavenými pracovišti pro konstruktéry a vývojáře. Kromě těchto výukových učeben, školicí středisko bude obsahovat také tzv. tréninková pracoviště, na kterých se budou pracovníci učit obsluhovat a udržovat výrobní zařízení, dále se budou učit správným technologickým postupům, dodržování zásad bezpečnosti práce, vyrábět kvalitní výroby, nastavovat parametry výrobního zařízení a v neposlední řadě i identifikovat neshodné výrobky a určovat příčinu neshod.
Součástí střediska bude také přednáškový sál vybavený audiovizuální technikou s kapacitou až 100 míst.

Proplacené finanční prostředky

Výše dotace EU: 22 936 791,00 Kč
Veřejné zdroje ČR: 4 047 670,00 Kč
Soukromé zdroje: 17 989 642,00 Kč
 
Celková částka: 44 974 103,00 Kč

©2025 Ministerstvo pro místní rozvoj ČR, všechna práva vyhrazena