7. konference EJ NOK: Ukončeme, prosím, programové období. Příští stanice 2021+

7. konference EJ NOK: Ukončeme, prosím, programové období. Příští stanice 2021+

Typ akce: Konference
Termín konání: 13. 10. 2021 9:00 - 15:00 Přidat do svého kalendáře
Adresa místa konání: Online prostřednictvím aplikace Webex.
Upřesnění místa / času konání: 7. evaluační konference (hlavní program)
Kapacita: 200 (zbývá volných míst: 72)
Upřesnění místa / času konání: Eval Café I - Výzvy z realizace "kontrafaktuálek" (11:45 - 12:45)
Kapacita: 30 (zbývá volných míst: 11)
Upřesnění místa / času konání: Eval Café II - Ohlédnutí se za fungováním evaluačních jednotek (13:00 - 15:00)
Kapacita: 20 (zbývá volných míst: 19)
Uzávěrka přihlášek: 12. 10. 2021 9:00

Záznam přenosu konference
S radostí vás zveme na již sedmou evaluační konferenci Národního orgánu pro koordinaci.
První konferenční den proběhne 13. října 2021 on-line. Navazující vzdělávací workshopy se budou konat den na to, tedy 14. října 2021, prezenčně v sále AVI na Ministerstvu pro místní rozvoj. Registrovat se na ně můžete ZDE. Pokud dojde ke zhoršení epidemiologické situace, jsme připraveni také na on-line verzi.

Dopolední část konference nejen pro evaluátory

Novinkou letošní konference je, že naším cílem je přilákat pozornost k tématu evaluací a evidence-based policy i ty, kteří mají s výsledky evaluací pracovat. Tomu jsme také přizpůsobili dopolední část programu. Z panelů se pak posluchači dozví, co víme o daných témat z evaluací, studií a relevantních analýz.

Kohezní politika na rozcestí programových období

Velké téma programového období 2021-2027 bude jistě klima a také vypořádání se s důsledky pandemie. Při přípravě letošního programu jsme se snažili reflektovat kohezní politiku, která stojí na rozcestí mezi programovými obdobími 2014-2020 a 2021-2027. Proto metafora metra, které stojí ve stanici a připravuje se na odjezd do stanice příští. S nadsázkou proto ohlašujeme: Ukončeme, prosím, programové období. Příští stanice 2021+.

Program začíná příspěvky zaměřenými na budoucnost. Kateřina Jiřinová a Marek Havrda z think-tanku České priority ukážou v úvodním příspěvku, jak se můžete strukturovaně zabývat studií budoucnosti a představí projekt Megatrendy a velké společenské výzvy.

První z dopoledních diskuzních panelů bude zaměřený na možné scénáře a modely zelené transformace ČR do roku 2030. Těšit se můžete na příspěvky Viktora Hanzlíka (McKinsey), Anny Paskové (MŽP) a Tomáše Jungwirtha (AMO).

Cílem dalšího panelu bude zhodnotit, jaká byla reakce EU fondů v ČR v porovnání s dalšími zeměmi. Marie Feřtrové (IQ-Net, EPRC), Lukáše Maláče (EACE) a Štěpána Jurajdy (CERGE-EI) se budeme, mimo jiné, ptát, kam šla podpora z fondů a jak byla efektivní.

Odpolední část hlavního programu věnujeme inspiraci ze zahraniční

Pokud vás zaujaly knihy Nudge, či Thinking fast and slow, můžete se těšit na velice zajímavou přednášku Jamese Drummonda z OECD o behaviorální analytice a její aplikaci ve veřejných politikách. Následovat bude prezentace Johna Walshe o oceňované platformě pro práci s daty v kohezní politice, kterou spravuje DG Regio - Cohesion Open Data.

Paralelně k zahraničnímu okénku bude probíhat reflexe programového období 2014-2020

Těšit se můžete na dvě interaktivní diskuze (Eval café). Odborníci, kteří realizují kontrafaktuální evaluace v praxi si vezmou na paškál zhodnocení výzev a příkladů dobré praxe spojených s jejich aplikací. Druhé interaktivní okénko bude věnováno ohlédnutí se za tím, jak mohly, měly či reálně fungovaly evaluační jednotky a jakou inspiraci si z toho můžeme vzít pro budoucnost. Kapacita pro tyto interaktivní diskuze je omezená. Prosíme Vás, abyste se na ně registrovali zvlášť.

Na konferenci navazují čtyři vzdělávací workshopy: základy kvalitativní analýzy; vizualizace dat pomocí nástroje Tableau; metoda deplhi a metoda Q. Vzdělávací workshopy se budou konat 14. října PREZENČNĚ v prostorách MMR (AVI). Registrovat se na ně můžete ZDE.

Program konference, brožuru s anotacemi příspěvků a medailonky řečníků a souhlas se zpracováním osobních údajů naleznete v připojených souborech.

Těšíme se na Vás!
Vaše EJ NOK

Kontakt pro případné dotazy či problémy s registrací:
Matěj Voda, MA
tel.: +420 224 861 838
e-mail: matej.voda@mmr.cz

©2023 Ministerstvo pro místní rozvoj ČR, všechna práva vyhrazena