Motivace - Terapie - Uplatnění

Programové období: 2007-2013
Region: Jihomoravský kraj
Evropský fond: ESF
Operační program: 4 OP Lidské zdroje a zaměstnanost
Příjemce:
Registrační číslo: CZ.1.04/3.1.02/21.00049
Zahájení projektu: 15. 4. 2009
Ukončení projektu: 15. 4. 2012
Téma projektu: Zaměstnanost a sociální služby

Informace o projektu

MĚJTE RÁDI SVOJE TĚLO

 

Dnešní doba je posedlá dokonalostí. Z titulních obálek módních časopisů i z televizních pořadů se na nás usmívají dokonalé ženy s dokonalým tělem. A pokud si v některých obchodech zaměřených na módu chcete pořídit sukni ve velikosti vetší než 40, dozvíte se od hubených prodavaček, že tyto rozměry rozhodně nevedou.

Zdravý rozum velí jíst, když máme hlad. Ale co když člověk podlehne diktátu módy a nesoudného okolí? Co když přestane jíst úplně, aby náhodou nepřibral? Po internetu kolují řady fotek vychrtlých postav žen, které podlehly nemoci naší moderní doby – mentální anorexii.

Poruchami příjmu potravy se už osmým rokem zabývá občanské sdružení Anabell, které svým klientkám a klientům nabízí pomoc a podporu. Také proto jeho provozovatelky spustily v dubnu 2009 tříletý projekt financovaný z evropských peněz. „Cílovou skupinou jsou osoby regionu Jihomoravského kraje s poruchami příjmu potravy (mentální anorexie a bulimie, záchvatovité přejídání), starší 15 let,“ uvádí autorky projektu na webových stránkách a doplňují: Předmětem projektu je realizace specializované, motivačně a komunitně orientované psychosociální podpory nemocným mentální anorexií, bulimií nebo záchvatovitým přejídáním“.

V rámci projektu probíhají specifické programy, které mají posílit motivaci téměř tisícovky osob k léčbě. Podstatné je, že během uzdravovacího procesu nebudou muset do nemocnice, ale povedou co nejobvyklejší způsob života v domácím prostředí. Budou mít možnost nadále pracovat nebo studovat a využívat veřejných služeb i volnočasových aktivit.

Pracovnice Občanského sdružení Anabell poskytnou klientkám a klientům v rámci projektu poradenství zaměřené na osobnostní rozvoj, psychodiagnostiku a pracovní poradenství. Nabízí jim také možnost navštěvovat Klub Anabell jako místo pro trávení volného času, korespondenční a speciální víkendové kurzy nebo kurzy vaření a vyváženého stravování.

Proplacené finanční prostředky

Výše dotace EU: 3 944 308,72 Kč
Veřejné zdroje ČR: 677 841,00 Kč
 
Celková částka: 4 622 150,00 Kč

©2024 Ministerstvo pro místní rozvoj ČR, všechna práva vyhrazena